3 kroki do wygodnej, praktycznej i eleganckiej łazienki

0

Łazienka to miejsce, które powinno zapewniać wygodę oraz najlepsze warunki do pielęgnacji urody i relaksu. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom projektanckim osiągnięcie tych celów jest niezwykle proste. Wystarczy wiedzieć, z których skorzystać i jakie oferują funkcjonalności.

Duża i komfortowa strefa prysznicowa, łatwy dostęp do kosmetyków i idealnie oświetlone lustro. Jeżeli marzysz o łazience doskonałej, sprawdź nasze 3 propozycje rozwiązań, które pomogą w jej aranżacji.

Drzwi przesuwne w kabinie prysznicowej

Można zbudować dużą kabinę prysznicową wykorzystując do maksimum dostępną powierzchnię, korzystając z faktu, że drzwi przesuwne zajmują mniej miejsca niż drzwi otwierane. Szklane drzwi przesuwne spełnią też oczekiwania osób niepełnosprawnych ruchowo, które potrzebują pomieścić w kabinie specjalne akcesoria, ułatwiające dostęp
i korzystanie z prysznica.

Zawiasy dla wymagających

W meblach łazienkowych, tak jak w każdych innych, swoboda dostępu do przedmiotów jest kwestią kluczową. Dlatego, by ułatwić sobie sięganie po kosmetyki i środki czystości warto postawić na solidne i nowoczesne zawiasy. Na przykład z hamulcami, które zapewnią łatwe otwieranie frontów szafek oraz ich łagodne i ciche zamykanie.

Dobrze doświetlone lustro

Duże i dobrze oświetlone lustro docenią zarówno kobiety i mężczyźni. Jasne, białe światło pozwala wykonać lepszy makijaż lub dokładnie zgolić zarost. Stosując oprawy LED wbudowane np. w ramy lustra można zapewnić sobie najwyższy komfort pielęgnacji i zapomnieć o przepalaniu się żarówek – przypadłości konwencjonalnych lampek łazienkowych.

Zaletą źródeł LED jest to, że są odporne na częste włączanie i wyłączanie światła. Prócz tego pobierają bardzo małe ilości energii, więc dodatkowe oświetlenie w łazience nie wpłynie na wzrost rachunków za energię.

Przesunwe drzwi prysznicowe, fot.: Wellbuilt Company